NAGRODA IM. DR. KRZYSZTOFA KANIGOWSKIEGO

PRZYZNAWANA OD 2010 ROKU LEKARZOM Z PODLASIA PRZEZ RODZINĘ I PRZYJACIÓŁ PATRONA NAGRODY

Przekaż 1% podatku na Fundusz Nagrody

Informacje potrzebne do wypełnienia formularza PIT-37

W formularzu PIT-37, w poz. 137 („Numer KRS”) należy podać:
0000285208,
a w poz. 139 („Cel szczegółowy 1%”):
Fundusz Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego.

Od siedmiu lat przyznajemy Nagrodę im. dr Krzysztofa Kanigowskiego, lekarza-chirurga z Białegostoku, który pacjentów traktował z poszanowaniem ich godności, z troską i empatią. Był skutecznym lekarzem i serdecznym człowiekiem.

Zmarł nagle w 2008 roku.

Postanowiliśmy – grono rodziny i przyjaciół – przyznawać coroczną nagrodę Jego imienia, aby przypomnieć, jak ważne są relacje pomiędzy lekarzami a pacjentami. Jak wpływają na jakość leczenia, na codzienne życie i samopoczucie pacjentów oraz ich rodzin.

Sytuacja w polskiej medycynie pozostawia wiele do życzenia. Wśród lekarzy jest jednak wielu takich, którzy postępują jak Patron Nagrody. Bez względu na okoliczności organizacyjne i systemowe, leczenie wypływa ze spotkania lekarza z pacjentem. Człowieka z człowiekiem.

Nagroda daje okazję, by upublicznić postawę tych lekarzy jako wzór postępowania. Umożliwia pacjentom wyrażenie lekarzom wdzięczności, poprzez zgłoszenie ich kandydatur do Nagrody.

Fundusz naszego przedsięwzięcia powstaje wyłącznie z darowizn od osób prywatnych. Nie prowadzimy działalności dochodowej, działamy jako wolontariusze.

Jeśli zechcecie wesprzeć Nagrodę im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego, przekażcie 1 procent swojego podatku na ten cel.

Dziękujemy!