NAGRODA IM. DR. KRZYSZTOFA KANIGOWSKIEGO

PRZYZNAWANA OD 2010 ROKU LEKARZOM Z PODLASIA PRZEZ RODZINĘ I PRZYJACIÓŁ PATRONA NAGRODY

Nagroda 2013

KOMUNIKAT KAPITUŁY NAGRODY

LEKARZE NOMINOWANI i LAUREAT NAGRODY 2013

Kapituła Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego zawiadamia, że do Nagrody 2013 napłynęły 63 zgłoszenia dla 25 lekarzy z Białegostoku i z Regionu Podlasia.

Do Nagrody 2013 zostali nominowani następujący lekarze:

Procedura zgłaszania kandydatów wymagała uzasadnień. Ich lektura pokazuje, że pacjenci oczekują od lekarzy postaw, które wywodzą się z tzw. wartości podstawowych, budujących związki pomiędzy ludźmi. Mówiąc lapidarnie: dobry lekarz to lekarz skuteczny a wobec pacjentów także – dobry człowiek. Zgłoszenia do Nagrody i nominacje do niej świadczą, że wielu lekarzy właśnie w ten sposób rozumie swój zawód, i w odbiorze pacjentów to oni są najlepszymi lekarzami. Lekarze wyrażający w praktyce tę postawę pozytywnie wpływają na jakość terapii, budują własną satysfakcję oraz poczucie bezpieczeństwa wśród pacjentów i ich rodzin. Sprawiają, że szeroko rozumiane codzienne  życie – daleko wykraczające poza sprawy służby zdrowia – staje się lepsze.

Kapituła postanowiła przyznać Nagrodę 2013 oraz tytuł Laureata Nagrody

Panu Doktorowi

HENRYKOWI  USOWICZOWI

Ordynatorowi Oddziału Chirurgii z Powiatowego Szpitala im. Edwarda Rittlera w Sejnach

 za to, że swoją wieloletnią praktyką ustanowił w lokalnej społeczności normy postępowania medycznego, na które składają się skuteczne leczenie oraz opiekuńczość, ciepło i przyzwoitość wobec pacjentów i ich rodzin.